Szkolenie

W dniach od 6 do 10 października naukowczynie z Katedry i Zakładu Biochemii i Farmakogenomiki wzięły udział w szkoleniu „Wprowadzenie do sekwencjonowania bakteryjnego genu 16S rRNAw technologii Ion Torrent” zorganizowanego przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego. Szkolenie poprowadziła dr Natalia Żeber-Lubecka z Katedry i Kliniki Gastroenterologii, Hepatologii i Onkologii Klinicznej w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Curie-Skłodowskiej.
Szkolenie miało na celu przygotowanie do przeprowadzenia zadań badawczych realizowanych w ramach projektu wewnętrznego WUM pt. „„Badanie interakcji substancji pochodzenia naturalnego z nukleazami bakteryjnymi in silico oraz ich wpływ na zmiany mikrobiomu jelitowego in vitro” (WF1A/1/F/GW/N/23), którego kierownikiem jest dr hab. Monika Czerwińska.
W szkoleniu wzięły udział mgr farm. Agata Olędzka, dr Marta Włodarczyk oraz dr hab. Monika Czerwińska.