Praktyki w laboratoriach naukowo-badawczych

Praktyki w laboratoriach naukowo-badawczych

Koordynator przedmiotu - mgr farm. Sylwia Lewandowska-Pachecka

(kontakt sylwia.lewandowska-pachecka@wum.edu.pl)

Cel praktyk - zapoznanie studenta z metodami i zasadami pracy w laboratoriach naukowo-badawczych działających w obszarze medycyny laboratoryjnej lub obszarze pokrewnym oraz wybranymi metodami badawczymi z zakresu różnych obszarów badawczych medycyny laboratoryjnej lub o wysokiej przydatności dla rozwoju badań naukowych w tym obszarze.

Miejsce praktyk - laboratoria macierzystej Uczelni (jednostki wydziałowe, jednostki CBP/CePT ) lub innych uczelni i instytutów naukowo-badawczych (po zawarciu stosownej umowy przez Uczelnię na prośbę Studenta). Praktyki mogą się odbyć w jednym lub kilku laboratoriach wybranych przez Studenta. Student sam wybiera laboratoria i ustala z kierownikiem laboratorium ich termin oraz zakres tak, aby uzyskać zakładane efekty kształcenia.

Liczba godzin - 120 h

Liczba punktów - ETCS 4.0

Termin zaliczenia praktyk - do końca roku akademickiego

Zaliczenie praktyk

1.Otrzymanie pozytywnej oceny bezpośredniego opiekuna praktyk oraz kierownika laboratorium - wpis w Dzienniku Praktyk.

Przebieg praktyki jest dokumentowany przez Studenta w Dzienniku Praktyk i potwierdzany przez opiekuna nadzorującego bezpośrednio przebieg praktyk. Wpisy do Dziennika Praktyk potwierdza kierownik laboratorium (jednostki), który po zakończeniu praktyki wystawia studentowi opinię i ocenia jego działalność

2.Przedłożenie Dziennika Praktyk osobie odpowiadającej za realizację praktyk z ramienia Wydziału i uzyskanie zaliczenia. Osoba odpowiedzialna za realizację praktyk zatwierdza praktykę na podstawie opinii i oceny kierownika/opiekuna praktyk w laboratorium naukowo-badawczym oraz dokumentacji prowadzonej przez Studenta i rozmowy ze Studentem.

3.Złożenie Dziennika Praktyk w Dziekanacie do końca roku akademickiego.